Ndërlidhjet

SHKODËR


Ndërtimi i autostradës prej Shkodre deri në vendkalimin kufitar Hani i Hotit do të fillojë në muajt e parë të vitit 2004.
Agjencia Telegrafike Shqiptare njofton se ndërtimi i rrugës së gjatë 22 km dhe të gjerë 9.5m, në rajonin e Malësisë së Madhe, do të kushtojë 25 milionë euro, kurse në finansimin merr pjesë edhe qeveria italiane.
XS
SM
MD
LG