Ndërlidhjet

RIAD


Ministria e brendshme e Saudisë arrestoi një person për ndërlidhje me sulmin terrorit në 8 nëntor në Riad, që la 17 të vrarë.
Ministria tha se në shtëpinë e tij janë zbuluar raketa tokë-ajër, granata, automatikë dhe sasi të konsiderueshme eksplozivi.
Komunikata u bë publike pas paralajmërimeve nga ambasada amerikanë se një zonë banimi vëzhgohet nga terroristë të dyshuar.
XS
SM
MD
LG