Ndërlidhjet

KABUL


Drejtues të dy grupeve rivale afgane "kanë ndërmarrë hapa të rëndësishëm për vendin" duke filluar dorëzimin e armëve të rënda, ka deklaruar shefi i Pentagonit, Donald Rumsfeld.
Rumsfeld gjendet në Kabul dhe i bëri këto komnete në një konferencë të përbashkët për shtyp me presidentin Hamid Karzai.
XS
SM
MD
LG