Ndërlidhjet

KAJRO


Përfaqësuesit e Hamasit dhe Xhihadit Islamik po diskutojnë mundësinë e një armëpushimi të kushtëzuar me Izraelin, me ndërmjetësimin e Egjiptit.
Izraeli është shprehur dyshues për këtë takim.
Nga ana tjetër presidenti Bush lidhur me planin alternativ të paqes, ka thënë se ai mund të jetë i frutshëm në përpjekjet për t'i dhënë fund konfliktit izraelito-palestinez, derisa respekton parimet, të cilat janë theksuar, vecanërisht luftën kundër terrorizmit, cështjet e sigurisë dhe demokracisë.
Bush i bëri këto komente gjatë takimit të sotëm me mbretin Abdulla të Jordanisë.
XS
SM
MD
LG