Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia ka hedhur poshtë propozim – planin e mbështetur dhe nga Kombet e Bashkuara, lidhur me operacionalizimin e standarteve për Kosovën, përpara se të fillojë diskutimi i statusit përfundimtar.
Përmes një deklarate të lëshuar sot, qeveria serbe ka thënë se dokumenti është "i papranueshëm", pasi nuk merr parasysh propozimet e bëra nga Beogradi zyrtar.
Dokumenti në fjalë do diskutohet nesër në takimin e ministrave të jashtëm të Bashkimit Evropian.
XS
SM
MD
LG