Ndërlidhjet

PRIZREN


Komandanti i ushtrisë turke, gjenerali Hilmi Ozkok, ka vizituar trupat turke që veprojnë në Kosovë në kuadër të KFOR-it.
Ozkok, i cili qëndroi në Prizren, aty ku edhe janë të vendosura 350 ushtarwt turq, tha se vendet ballkanike janë fqinj të rëndësishëm për Turqinë ndaj dhe stabiliteti i tyre është shumë i rëndësishëm.
XS
SM
MD
LG