Ndërlidhjet

MOSKË


Të paktën 6 njerëz e humbën jetën dhe 13 u plagosën nga shpërthimi vetëvrasës në afërsi të Kremlinit.
Shpërthimi ngjau disa qindra metra larg ndërtesës ku presidenti Vladimir Putin zhvillonte një takim me ligjvënësit.
Putin ka bërë thirrje për pengimin e përpjekjeve terroriste, të cilat synojnë trazimin e demokracisë dhe zhvillimit në Rusi.
XS
SM
MD
LG