Ndërlidhjet

PRAGË


Në qytetin Merida të Meksikës sot u mbajt një konferencë e organizuar nga Kombet e Bashkuara për korrupsionin, në të cilën morën pjesë zyrtarë qeveritarë dhe ministra të afro 100 vendeve. I pyetur nga Radio Evropa e Lirë për vlerësimin e tij, se vlera e korrupsionit arrinë pothuajse në 5% të ekonomisë botërore, Daniel Kaufmann nga instituti i Bankës Botërore përgjigjet:
- Në fjalimin që e bëra është se, një vlerësim i kujdesshëm, nuk do të ishte as në miliarda dollarë por shumë më tepër, duke filluar në shumën prej 1 mijë e 500 miliardë dollarësh.
XS
SM
MD
LG