Ndërlidhjet

STAMBOLL


Policia e Turqisë ka arrestuar personin për të cilin ajo beson se ka ndihmuar në përgatitjen e sulmit me bomba muajin e kaluar, kanë informuar sot autoritetet në Stamboll. Ky person ishte arrestuar para disa ditësh në afërsi të kufirit të Turqisë me Iranin dhe Irakun, me pasaportë të falsifikuar. Autooritetet thonë se ky person paraqet "të dyshuarin kryesor" për sulme me bomba që u bënë kundër dy sinagogave, kundër konsullatës britanike dhe kundër një banke londineze.
XS
SM
MD
LG