Ndërlidhjet

BAGDAD


Një bombë me vetëvrasës dhe një shpërthim në dy stacione policore afër Bagdadit kanë shkaktuar vdekjen e së paku 10 vetave dhe plagosjen e disa të tjerëve.
Sulmet pasojnë arrestimin e ish – dikatatorit të Irakut Sadam Husein.
XS
SM
MD
LG