Ndërlidhjet

PRISHTINË


Një delegacioni i Kosovës i kryesuar nga presidenti Ibrahim Rugova ka udhëtuar në Vjenë për të marrë pjesë në takimin kushtuar tranzicionit në Kosovë.
Në takimin dy – ditësh "Kosova në tranzicion" do të marrin pjesë presidenti Rugova, kryeministri Rexhepi, kryeparlamentari Daci dhe liderët e PPD-së dhe AAK-së, Thaçi dhe Haradinaj. Në këtë delegacion nuk gjenden përfaqësuesit e serbëve të Kosovës.
XS
SM
MD
LG