Ndërlidhjet

PRAGË


Të paktën 21 njerëz e humbën jetën në aksidentet e autobusëve që ndodhën në Ukrainë dhe Gjeorgji.
Në Ukrainë, 16 veta vdiqën dhe 20 u plagosën kur autobusi u rrokullis nga mali në Detin e Zi, ndërsa 5 ë vrarët në Gjeorgji pësuan nga përplasja e dy autobusëve.
XS
SM
MD
LG