Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëdhënësi Scot McClellan ka thënë mbrëmë vonë se "Shtëpia e Bardhë do ti kundërshtoj veprimet e njëanshme që e bllokojnë rrugën kah negociatat sipas planit paqësor që çon te vizioni për dy shtete".
Këto komente zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, i bëri lidhur me fjalimin e djeshëm të kryeministrit të Izraelit, Ariel Sharon, për ndërmarrjen eventuale të masave të njëanshme izraelite për arritjen e paqes në Lindjen e Mesme.
Mëtutjen zëdhënësi Scot McClellan tha:
- Ne jemi poashtu të kënaqur se për të parën here ai tha qartas se nuk do të ketë vendbanime të reja dhe nuk do të ketë konfiskim të tokës për ndërtime.
XS
SM
MD
LG