Ndërlidhjet

BREGU PERËNDIMOR


Kryministri palestinez, Ahmed Qurei tha mbrëmë vonë se është i zhgënjyer me fjalimin e kryeminisrit izraelit, Ariel Sharon.
- Jam i zhgënjyer. Kam pritur diçka të re. Por dua ta rikonfirmoj dhe ta pësërisë pozicionin tonë. Ne jemi të përkushtuar për planin e paqes. Ne jemi të vendosur për tërheqje në kufijtë e 4 qershorit të vitit 1967. Ne jemi të përkushtuar për arritjen e marrëveshjes së përhershme që do ta ndalë konfliktin, tha Ahmed Qurei, kryeministër palestinez.
XS
SM
MD
LG