Ndërlidhjet

DARMSHTAD, GJERMANI


Zyrtarë evropianë të hulumtimeve kozmike kanë konfirmuar sot lansimin e suskesshëm të sondës astronomike për në planetin e Marsit. Ata kanë thënë se planifikohet që kjo sondë të arrijë në sipërfaqen e Marsin për krishtlindje. Qëllimi i këtij misioni, që është misioni i parë i këtillë evropian, është marrja e mostrave për të studiuar mundësitë e ekszistimit të materjeve organike dhe të ujit.
XS
SM
MD
LG