Ndërlidhjet

BRUKSEL


Të paktën 12 njerëz kanë vdekur dhe 37 udhëtarë janë lënduar, kur një autobus rrëshqiti nga rruga dhe u përplas në mbrojtëset prej betonit.
Fatkeqësia ndodhi afër kufirit Francë-Belgjikë, në rrugën Mons-Paris.
XS
SM
MD
LG