Ndërlidhjet

MANILË


Gjatë ditës së sotme vazhduan përpjekjet për gjetjen e afro 100 personave që konsiderohen të zhdukur nga shembja e dheut dhe nga vërshimet që goditën pjesën lindore të Filipineve, kanë thënë zyrtarë filipinas. Në këtë aksion të kërkim – shpëtimit janë përfshirë trupat e ushtrisë, të policisë dhe të vullnetarëve civilë.
XS
SM
MD
LG