Ndërlidhjet

BEIRUT


Mbi 60 njerëz, shumica libanezë e humbën jetën kur auroplani i udhëtarëve që fluturonte për në Bejrut, u rrëzua në det pas ngritjes nga kryeqyteti i Beninit Cotonou.
Zyrtarët libanezë të aeroportit thanë se në aeroplanin e tipi Boeing 747 kishte rreth 140 udhëtarë dhe anëtarë të ekuipazhit.
XS
SM
MD
LG