Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite kanë vazhduar aksionet e tyre edhe gjatë ditës në territoret palestineze.
Ndërkaq Fronti Popullor për Clirimin e Palestinës, me qendër në Siri, ka marrë përsipër, sulmin e djeshëm vetvrasës në Tel Aviv, i cili shkaktoi vdekjen e 4 izraelitëve dhe atentatorit.
Këto sulme kanë zbehur shpresat për një ringjallje të planit të paqes në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG