Ndërlidhjet

BAGDAT


Forcat e koalicionit që gjenden në Bagdat kanë ngritur shkallën e gatishmërisë, pasi ekziston mundësia e sulmeve terroriste në këtë ndërrim vitesh.
Trupat amerikane vazhdojnë përballjen e tyre me kryengritësit irakianë, edhe nëntë muaj pas hyrjes në Irak dhe rrëzimit të diktatorit Sadam Husein.
Në pjesën kurde të Irakut u vranë dy civilë gjatë demonstrimeve të sotme.
XS
SM
MD
LG