Ndërlidhjet

BERLIN


Në intervistën e gjatë që i dha gazetës gjermane “Franfurter Allgemeine Zeitung”, presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush ka thënë se nuk ka synime për tërheqjen e ushtarëve të Shteteve të Bashkuara nga misionet paqeruajtëse ndërkombëtare në Kosovë dhe në Bosnjë, siç ishte theksuar nga disa anëtarë të administratës.
Pohimet lidhur me tërheqjen e trupave amerikane nga Ballkani kishin alarmuar liderët evropianë.
XS
SM
MD
LG