Ndërlidhjet

STRUGË


Njerëz të armatosur kanë vrarë mbrëmë Naser Hanin, një aktivist të Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë. 40 vjecari Hani, është qëlluar nga persona të cilët po kalonin me një mikrobus në qendër të Strugës. Ernad Fejzullahu, zëdhënës i Partisë Demokratike Shqiptare e ka cilësuar rastin si “një tregues tjetër të situatës së pasigurt dhe kaotike që mbretëron në vend”.
XS
SM
MD
LG