Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një izraelit, banor i vendbanimeve hebreje në territoret palestineze, është personi i gjashtë i vrarë në pesë ditë armë-pushimi mes izraelitëve dhe palestinezëve. Personi është vrarë sot, ndërsa i biri i tij adoleshent është plagosur, kur hasën në një pusi në Bregun Perëndimor - njoftojnë burime policore izraelite.
XS
SM
MD
LG