Ndërlidhjet

BAGDAD


Iraku njoftoi të jenë vrarë 23 njerëz e plagosur 11 te tjere gjatë sulmeve ajrore të avionëve Perendimorë kundër një qyteti ne veri të Irakut gjatë ditës së djeshme.Agjencia Irakiene e lajmeve ,INA thotë se avionët luftarak të Shteteve të Bashkuara dhe Britanis kanë sulmuar distriktin Talafar afër Mosulit.INA thotë se viktimat kanë qënë duke luajtur fudboll në kohën e sulmit.
XS
SM
MD
LG