Ndërlidhjet

BELFAST


37 policë në Irlandën e Veriut janë plagosur në trazirat që shpërthyen gjatë natës, ndërsa qindra Katolikë dhe Protestantë u përleshën në rrugët e Belfastit. Tensionet në rajon filluan javën e kaluar ndërsa kulmuan mbrëmë kur demosntruesit qëlluan me gurë dhe u vunë flakën objekteve të ndryshme.
XS
SM
MD
LG