Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Gorge Robertson ka theksuar se nuk ka zgjidhje ushtarake të konfliktit në Maqedoni dhe ka shfaqur shpresën se nevoja për shfrytëzimin e çfardo arme atje- së shpejti do të mbarojë.
Robertson i ka bërë këto komente në konferencë për shtypin bashkë me presidentin e Moldavisë, Vladimir Voronin, i cili ndodhet për vizitë në Bruksel. Në pyetjen gjegjëse presidenti i Moldavisë tha se nuk ka kurrëfar evidencash që nga vendi i tij të jenë dërguar armë në Maqedoni.
XS
SM
MD
LG