Ndërlidhjet

BERLIN


Kryeminstri serb Zoran Gjingjiq ka ftuar për reformim të Federatës jugosllave pas kollapsit të Qeverisë federale për shkak të dorëzim të Sllobodan Millosheviq në Hagë. Zoran Gjingjiq i ka thënë Televizionit gjerman se Federata është në krizë të thellë dhe ka shtuar se duhet gjetur konceptin e ndryshimeve kushtetuese. Kryeministri serb ka theksuar se nëse Mali i Zi refuzon konceptin e ri, atëherë Beogradi dhe Podgorica si dy shtete duhet të gjejnë rrugën për shkëputje paqesore.
XS
SM
MD
LG