Ndërlidhjet

SALCBURG


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson, u ka bërë thirrje liderëve maqedonas për të rifilluar dialogun politik. “Topi, në mënyrë më transparente, është në duart e autoriteteve të Ish-Republikës Jugosllave të Maqedonisë”, u ka thënë Roberton gazetarëve në Samitin Ekonomik Evropian në Salcburg. “Ata urgjentisht duhet t’i shqyrtojnë çështjet e hapura, të arijnë marrëveshje paqesore dhe pastaj të ecin përpara drejt pikës, ku NATO-ja mund t’iu ndihmojë”, ka thënë Robertson.
XS
SM
MD
LG