Ndërlidhjet

PRISHTINË


Paqeruajtësit e NATO-s në Kosovë raportojnë bllokimin e një ngarkese prej 23 armësh anti-tank, gjashtë raketa-hedhëseve, 43 granata hedhëseve dhe shumë municione të destinuara për lëvizjen e armatosur shqiptare në Maqedoni-raportojnë agjensitë botërore të lajmeve. Aksioni nisi kur ushtarët amerikanë të KFOR-it hetuan një karvan me mushka dhe pesë njerëz tek përpiqeshin natën të kalonin ilegalisht kufirin Kosovë-Maqedoni dhe kanë arritur të arrestojnë, sic pohohet, njërin nga aktivistët.
XS
SM
MD
LG