Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, lordi Xhorxh Robertson dhe ambasadorët e 19 vendeve anëtare do të udhëtojnë të enjten dhe të premten në Ballkan – ka kumtuar zëdhënësi I NATOs, Iv Brodeur. “Grupi do të nisë turneun ballkanik, me ndalesën e parë në Tiranë, ku do të takohet për bisedime me udhëeqësit politikë atje, e do të vijojë më pas me vizitën në Bosnje ku NATO ka instaluar forcën paqeruajtëse SFOR” - ka sqaruar zëdhënësi i NATO-s pas takimit të rregullt të Këshillit të Aleancës Veri-Atlantike.
XS
SM
MD
LG