Ndërlidhjet

KABULL


Opozita afgane njoftoi se ka zbrapsur sulmin e talibanëve të cilët kontrollojnë pjesën më të madhe të Afganistanit, pas luftimeve nga më të ashprat të ditëve të fundit.
Zëdhënësi i komandantit të opozitës, Ahmad Shah Masudit, ka thënë se talibanët duke përdorur aviacionin, tanket dhe artilerinë e rëndë dje filluan sulmet kundër pozicioneve të opozitës në pjesët veriore të vendit, por janë zbrapsur pas luftimeve 16 orëshe.
XS
SM
MD
LG