Ndërlidhjet

XHAKARTË


Nga vërshimet dhe rrëshqitja e dheut në ishullin Nais të Indonezisë kanë humbur jetën 60 njerëz dhe nuk dihet fati i 800 të tjerëve.
Zyrtarët indonezianë shfaqin drojen se këta persona që konsiderohen të zhdukur mund të jenë mbytur nga vërshimet apo janë mbuluar nga rrëshqitjet e dheut.
Ekipet e shpëtimtarëve janë duke gjurmuar të zhdukurit dhe po evakuojnë qindra familje nga ishulli Nais.
XS
SM
MD
LG