Ndërlidhjet

SOFIE


Bullgaria do të ndalë praktikën e ndërmjetësimit në konfliktin në ish-Republikën Jugosllave të Maqedonisë, ka njoftuar sot ministri i jashtëm i këtij vendi, Solomon Passi. Pas një takimi me presidentin Petar Stojanov dhe kryeministrin e ri, Simeon, ministri Passi u shpreh se “Bullgaria nuk mund të veprojë si ndërmjetësues në një konflikt, në të cilin nuk është ftuar të ndërmjetësojë”.
XS
SM
MD
LG