Ndërlidhjet

PEKIN


Pekini zyrtar ka njoftuar se po përgatitet të fillojë një fushatë për parandalimin e përhapjes së sëmundjes SIDA e virusit HIV e do të shpenzojnë 12 milion dollarë në vit për programet e edukimit në këtë fushë. Autoritetet kanë paralajmëruar publikun për ritmet frenetike dhe nivelet e rrezikshme që po arrin epidemia e SIDA-s. Nga një vlerësim i Kombeve të Bashkuara del se Kina, mund të kapë deri në vitin 2010, shifrën prej 10 milion të infektuarish nëse qeveria nuk reagon urgjentisht.
XS
SM
MD
LG