Ndërlidhjet

ZAMBOANGA, FILIPINE


Guerrilasit e grupimit ekstremist filipinas, Abu Sajaf, kanë marrë peng të paktën 20 persona dhe kanë ekzekutuar katër prej tyre.
Akti i sotëm i rebelëve, pason një fushatë të gjerë të qeverisë kundër tyre, gjatë së cilës u eliminuan shumë pjesëtarë të grupimit islamik Abu Sajaf.
XS
SM
MD
LG