Ndërlidhjet

HAGË


Tre ushtarakët boshnjakë të arrestuar dje, gjeneralët e tërhequr nga detyra, Mehmet Alagic dhe Enver Hahihasanovic si dhe oficeri i lartë, Amir Kubura, janë ekstraduar në Hagë. Sipas një deklarate të mëhershme të Graham Blewitt, zëvendës-prokuror i Gjykatës së Hagës, mbi ta rëndojnë akuzat për krime lufte, për aksionet e kryera kundër serbëve në Bosnjen Qendrore, gjatë viteve ‘93 dhe ‘94.
XS
SM
MD
LG