Ndërlidhjet

MOSKË


Studenti amerikan John Tobin, u lirua sot nga burgu i qytetit Rososh në Rusinë Qendrore, pas një procesi dhe dënimi që tërhoqi vëmendjen ndërkombëtare. 24 vjeçarin John Tobin, e arrestuan në muajin janar me akuzat për trafikim droge dhe më pas, Shërbimi Federal i Sigurimit Rus, u përpoq ta dënonte për spiunazh.
XS
SM
MD
LG