Ndërlidhjet

OHËR


Liderët politikë maqedonas dhe shqiptarë vazhduan bisedimet në Ohër, duke u përpjekur që të finalizojnë marrëveshjen paqesore.
Dy palët duhet të zgjidhin edhe dy-tre kaptina para se të arrijnë marrveshjen e plotë, korrnizë.
I deleguari i Bashkimit Evropian, Francois Leotard ka deklaruar se ujdia mund të finalizohet brenda dy ditëve dhe e ka cilësuar të kënaqshme marrveshjen e arritur dje mbi reformat e forcave policore. Zahir Bekteshi nga Partia për Prosperitet Demokratik ka thënë se tani ekzistojnë gjasa shum më të mira për marrëveshje finale.
XS
SM
MD
LG