Ndërlidhjet

PRISHTINË


Paqeruajtësit e NATO-s në Kosovë njoftuan se katër persona, duke përfshirë edhe dy serbë, janë plagosur në një sulm me granata që ka ndodhur mbrëmë në Cërnicë, afër Gjilanit. Zëdhënësi i KFOR-it ka thënë se incidenti nuk besohet të jetë bërë nga motive etnike. Policia e Kombeve të Bashkuara dhe KFOR-i po hetojnë ngjarjen.
XS
SM
MD
LG