Ndërlidhjet

TEHERAN


Presidenti i Iranit, Mohammad Khatami i paraqiti Parlamentit qeverinë e tij të re dhe me këte rast ka përsëritur zotimet e veta për demokraci dhe shoqërinë civile. Ai ka deklaruar para Parlamentit se parimet e qeverisjes duhet të jenë institucionalizimi i demokracisë dhe shoqërisë civile, duke respektuar ligjin. Mohammad Khatami u zgjodh për të dytën herë president i Iranit në zgjedhjet e qershorit, kur korri fitore të gjerë.
XS
SM
MD
LG