Ndërlidhjet

LEAVENWORTH/WASHINGTON


Rreth 26 mijë zjarrfikës janë angazhuar për të vënë nën kontroll stihinë më të madhe të zjarrit që ka përfshirë pyjet në shtatë shtete federale të Shteteve të Bashkuara. Zyrtarët njoftojnë se nja 30 zjarre kanë përfshirë pyjet në shtetet perëndimore Washington Oregon, Kaliforni, Ajdaho, Montana, Nevada dhe Teksas. Zjarret e nxitura nga koha e nxhetë dhe e thatë kanë shkrumbuar deri tani më se 200 mijë hektarë pyje.
XS
SM
MD
LG