Ndërlidhjet

Kiev


Vazhdimi i furnizimit me armë nga Ukraina në Maqedoni është çështje kohe, i ka deklaraur zyrtari i lartë ukrainas, Yuri Sergejev, gazetës Den.
Ai ka thënë se “Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara kishin kërkuar, por nuk kishin bërë presion, që të përmbahemi nga dërgimi i armëve gjatë periudhës së procesit të negociatave në Maqedoni”.
XS
SM
MD
LG