Ndërlidhjet

KABUL


Tetë punonjës shëndetësorë ndërkombëtarë, të akuzuar nga lëvizja Taleban e Afganistanit se janë përpjekur të konvertojnë banorët myslimanë në të krishterë, kanë thënë para një gjykate islamike sot se janë të pafajshëm. Gjermani Georg Taubmann deklaroi se grupi nuk ka konvertuar askënd dhe i quajti akuzat kundër tyre shokuese.
XS
SM
MD
LG