Ndërlidhjet

Uashington


Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara kanë dënuar dhunën e sotme në Lindjen e Mesme dhe kanë thënë se ende nuk planifikohet që presidenti George Bush të takohet me liderin palestinez, Yasser Arafat.

Këshilltarja e presidentit për siguri kombëtare, Condoleezza Rice ka thënë se “dhuna kundër civilëve të pafajshëm është vërtetë e pakuptueshme dhe ajo nuk duhet të vazhdoj. Çdo ditë ne po punojmë me palët që të përpiqemi ta ulim nivelin e dhunës”.
XS
SM
MD
LG