Ndërlidhjet

Abu Dabi


Emiratet e Bashkuara Arabe kanë thënë se do të kontribuojnë në çfarëdo mënyre të mundshme, në përpjekjet ndërkombëtare për çrrënjosjen e terrorizmit, duke iu referuar sulmeve shkatërruese në Shtetet e Bashkuara.

Kështu shkroi në telegramin dërguar presidentit amerikan, Bush dhe kryeministrit britanik, Blair, kryetari i Emirateve të Bashkuara Arabe, sheiku Zaid bin Sulltan al Nahayan.
XS
SM
MD
LG