Ndërlidhjet

JERUZALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon, tha sot se lideri palestinez Yasser Arafat nuk i është përmbajtur premtimit për forcimin e ndalim-zjarrit. Deklarata vjen pas një incidenti në Bregun Perëndimor, kur një palestinez i armatosur qëlloi mbi një cift izraelitësh, duke lënë të vdekur gruan dhe plagosur rëndë bashkëshortin e saj. Kabineti i Sharonit, pritet të takohet më vonë gjatë ditës për të diskutuar mbi takimin e paralajmëruar Peres-Arafat.
XS
SM
MD
LG