Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kërkojnë që regjimi Taliban i Afganistanit të veprojë shpejt dhe të dorëzojë krye të dyshuarin për terrorizëm, Osama bin Laden. Sekretari amerikan i Shtetit, Kolin Pauell, tha se Uashingtoni thjesht është i interesuar për veprimet konkrete të Kabulit dhe jo retorikën e tij. Në një konferencë për shtyp, Colin Pauell, deklaroi se ajo ç’farë dëshirojnë më së shumti, është të arrestojnë dhe të sjellin para drejtësisë, Osama bin Ladenin dhe mbështetësit e tij kryesorë.
XS
SM
MD
LG