Ndërlidhjet

JERUZALEM


Kryeministri izraelit Ariel Sharon, deklaroi seot se takimi i paralajmëruar Peres-Arafat, nuk do të mbahet në një të ardhme të afërt. Sharon, tha sot se lideri palestinez Yasser Arafat nuk i është përmbajtur premtimit për forcimin e ndalim-zjarrit. Deklarata vjen pas një incidenti në Bregun Perëndimor, kur një palestinez i armatosur qëlloi mbi një çift izraelitësh, duke lënë të vdekur gruan dhe plagosur rëndë bashkëshortin e saj.
XS
SM
MD
LG