Ndërlidhjet

PRAGË


Agjencitë e ljameve informojnë se Emiratet e Bashkuara Arabe kanë ndërprerë marëdhëniet diplomatike me regjimin e talibanëve në Afganistan.
Veprim të këtillë ka paralajmëruar edhe Arabia Saudite.
Pas këtyre zhvillimeve Pakistani është i vetmi shtet që njehë pushtetin e talibanëve dhe që ka marëdhënie diplomatike me ta.
XS
SM
MD
LG