Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Zyrtarë të lëvizjes Taliban thonë se i ftuari i tyre, Osama binLaden, është zhdukur dhe se ata do të shpërndajnë një dekret përmes së cilit do t’i bëjnë thirrje që të lërë Afganistanin. “Nuk kemi arritur t’ia përcjellim Osama bin Ladenit mesazhin e klerikëve sepse nuk po e gjejmë dot” – është kjo deklarata e fundit që ka bërë zëdhënësi taliban, Abdyl Hai Mutamen.
XS
SM
MD
LG